Co je Hobby Horsing?

Máš ráda pohyb, volnost, koně a módu? Neváhej a přidej se k nám! Hobby Horsing je skvělá možnost, jak zlepšit svou fyzičku, najít si nové kamarádky a třeba i získat medaile.

A jestli Ti rodiče nechtějí vyjít vstříc, vezmi je sem a dej jim přečíst tyto další řádky, zkusíme jim to vysvětlit :-). 

Možná se budete divit, ale Hobby Horsing, populární nyní již v mnoha zemích světa, je oficiální sport. Z rodného Finska se rychle rozšířil do dalších zemí, a to především díky dokumentu režisérky Selmy Vilhunenové (držitelka oscarové nominace) Hobbyhorse Revolution. Není náhodou, že právě ve Finsku tento sport zakotvil natolik, že se zde každoročně koná národní šampionát. Během jezdeckého festivalu v Helsinkách se přidružených soutěží v Hobby Horsingu zúčastnilo na 5000 lidí.

Zdroj: https://www.familiesonline.co.uk/

V České republice tento sport zažívá největší rozmach až v posledních letech. Společný čas na čerstvém vzduchu, budování přátelských vztahů, rozvoj kreativity, fyzičky, gymnastiky, píle a cit pro zodpovědnost a lásku ke zvířatům - to jsou hlavní výhody sportu, jehož oblíbenost u nás i ve světě neustále stoupá. 

Hobby Horsing rozhodně není jen dětský rozmar a zábava na pár dní, jak by se snad mohl někdo domnívat.  

Jako důkaz mohou sloužit články uznávaných médií jako je britský The Guardian, americký New York Times nebo National Post.

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/shortcuts/2019/apr/30/hobbyhorsing-what-girls-everywhere-can-learn-from-the-finnish-craze

https://nationalpost.com/news/world/hobby-horsing-is-a-popular-sport-in-finland-its-very-bizarre-for-other-people-to-see

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz