Co je Hobby Horsing?

Hobby Horsing je nový koníček – populární zejména u dívek a mladých slečen. Svůj původ má ve Finsku, odkud postupně začal nabývat mezinárodní popularity, a to především díky dokumentu Hobbyhorse Revolution od režisérky Selmy Vilhunenové, která byla i nominovaná na Oscara.

Ačkoliv se může zdát, že se jedná jen o pouhý dívčí rozmar, je tomu právě naopak. Hobby horsing má totiž status oficiálního sportu. Dívky soutěží v nejrůznějších disciplínách jako je například parkur či drezura, kde jsou hodnoceny za svůj styl, preciznost a předvedené figury se svými koníky. Ve Finsku, kde je i díky zmíněnému dokumentu největší členská základna pro hobby horsing, se každoročně pořádají národní šampionáty. Během jezdeckého festivalu v Helsinkách na konci května se přidružených soutěží v hobby horsingu zúčastnilo na 5000 lidí.

Zdroj: https://www.familiesonline.co.uk/

Svou popularitu a silnou základnu mladých jezdkyň získává hobby horsing v posledních letech i u nás. Jedná se totiž o finančně dostupný sport, jehož smyslem je spojovat mladé dívky se společným zájmem o módu, pohyb a koně. Děvčata tak společně tráví svůj volný čas na čerstvém vzduchu, budují si přátelské vztahy a rozvíjí svou kreativitu, fyzičku, gymnastickou průpravu, koordinaci, lásku ke zvířatům, píli či cit pro zodpovědnost. Děvčata se totiž musí o své koníky pečlivě starat – mohou je krmit, venčit, ustájit…

Dívky si své koníky mohou také zkrášlovat podle své fantazie, ať už formou nejrůznějších doplňků nebo vlastní tvorbou. Vám, rodičům, tak odpadá finančně i časově náročná péče o skutečného koně, ale zároveň ve svých dětech můžete zažehnout lásku ke sportu a zvířatům.

Pokud se chcete dozvědět o hobby horsingu více, můžete se podívat jak o něm napsali mezinárodně uznávaná média jako například britský The Guardian, americký New York Times nebo National Post.

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/shortcuts/2019/apr/30/hobbyhorsing-what-girls-everywhere-can-learn-from-the-finnish-craze

https://nationalpost.com/news/world/hobby-horsing-is-a-popular-sport-in-finland-its-very-bizarre-for-other-people-to-see

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení